close
تبلیغات در اینترنت
طوفان مرگبار فتوای مفتی ها در سوریه
آخرین مطالب

تماس با ما

تماس با ما

طوفان مرگبار فتوای مفتی ها در سوریه

طوفان مرگبار فتوای مفتی ها در سوریه

طوفان مرگبار فتوای مفتی ها در سوریه

نویسنده: محمد فروغی


 

طوفان مرگبار فتوای مفتی ها در سوریه

نویسنده: محمد فروغی

این نوشتار به بررسی فتوای دکتر یوسف عبدالله قرضاوی رئیس اتحادیهٔ جهانی علمای مسلمان مبنی بر حمایت از گروه تروریستی النصر در  سوریه و در خواست ایشان از آمریکا در حمایت از این گروه از گذر عقل و نقل می پردازد. در ادامه سستی و ضعف این فتوا برهمگان روشن خواهد شد.

 

دکتر یوسف عبدالله قرضاوی رئیس اتحادیهٔ جهانی علمای مسلمان که یکی از شخصیت های بسیار بزرگ، اندیشمند، متفکر، در دنیای اسلام بحساب می آید در طی چند روز اخیر فتوای را مبنی بر حمایت از گروه النصر در سوریه صادر و همگان را بر حمایت از این گروه فرا خواند و در یک سخنرانی مستقیماً از ایالت متحده امریکا خواست که به خاطر رضای خدا به کمک این گروه بشتابد و ما اطمینان می دهیم که در صورت پیروزی گروه النصر در سوریه، هیچ گونه تهدید علیه رژیم غاصب اسراییل از جانب این گروه صورت نگیرد.این موضع گیری وی در کمال نا باورانه که خودش را شخص مصلح و مدافع گروههای جهادی فلسطین و سردمدار وحدت در جهان اسلام می داند، صورت گرفت. همگان از تغییر 180 درجه ی وی  حیرت زده شده اند از اینرو بر آن شدم که به پاس حرمت قلم که خداوند به آن سوگند خورده است وبا در نظر گرفتن مصالح علیای جهان اسلام نکاتی را در این خصوص مرقوم نمایم.

 

اولاً بر اساس آیه شریفه «مُّحَمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَالَّذِينَ مَعَهُ أَشِدَّاء عَلَى الْكُفَّارِ رُحَمَاء بَيْنَهُمْ ... » (محمّد (ص) فرستاده خداست؛ و كسانی كه با او هستند در برابر كفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربانند؛  ) فتح/29 مسلمانان به مهربانی و شفقت دربرابر هم دعوت شده اند ؛ امّا در قبال کفار که هر روز علیه مسلمانان ماجراجوی و دسیسه می کنند طبق مفاد و مظمون این آیه شریفه تکلیف همگان است که با صلابت و با شدت در برابر آنان بایستد .

اکنون پرسیش  این است که شما چگونه دست دوستی به سمت کفار ی می دهید که ماجراجویی و دسیسه آنان آشکارا علیه مسلمین در گوشه و کنار جهان صورت می گیرد و هر روز شاهد کشتار مسلمانان در فلسطین، افغانستان ،پاکستان،عراق ،میانمارو...هستیم که به تشویق و حمایت مستقیم آمریکا ورژیم صهیونیستی صورت می گیرد، شما عالم بزرگوار قطعاً شنیده اید که بوداییان درمیانمار، مسلمانان را قتل عام ، کودکان و زن و بچه های بی گناه را از دم تیغ  گذراندن، سپس اجساد آنان را برهنه و در بیابیان ها انداخت اند. پس از آن فاجعه تأسف بار آقای اوباما به میانمار مسافرت می کند و به پاس کشتار مسلمانان، ملکه آزادی درمیانمار را در آغوش می گیرد . همین طور در سرزمین های اشغالی هر روزشاهد کشته شدن اطفال ، زن و بچه های فلسطینی در آن جا هستیم و شما با کدام دلیل و برهان مفاد این آیه شریفه را نادیده می گرید و مصونیت رژیم صهیونیستی را اعلان و دست دوستی به دشمنان اسلام و مسلمین دراز می کنید؟!! و اگر در روز قیامت کودکان فلسطینی،میانماری و سوری از شما بپر سند که «بِأَيِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» چه جواب دارید؟ واگر بپرسند که شما عالم اسلامی منحیث رئیس اتحادیهٔ جهانی علمای مسلمان چرا دست دوستی به قاتلین ما دادید چه پاسخ  می دهید؟

پرپر شدن کودکان فلسطین

 

ثانیاً در ذیل قاعده اول(نه تعصب و نه تقلید) در باب روشهای افتاء با استناد به این فرموده حضرت علی (ع)– که فرموده است :(لا تَعْرفِ الحَقَّ بِالرِّجالِ، بَلْ اُعْرِفِ الْحَقَّ تَعْرِفْ اَهْلَهُ) «حق را از رجال دین نشناسید بلکه حق را بشناسید تا اهل حق را بازشناسید».بیان داشتید " من پیوسته گریبان خود را می گرفتم که مبادا مشمول این دو عنوان گردم" وتأکید شما براین است که انسان ابتدا بر اساس فرموده حضرت علی (ع)–  میباستی حق را بشناسد ، سپس اهل حق شناخته می شود به سخن دیگر انسان نباید شخص ، یا اشخاص یا قوم و نژاد را معیار حق قرار دهد و اگر این کار را کرد رفتار متعصبانه از خود بروز داده است ،حال سئوال از شما عالم محترم این است که آیا تخریب قبور بزرگان و اصحاب پیامبر بزرگوار اسلام مانندحجربن عدی حق است یا باطل ؟ آیا تخریب منازل و اماکن عمومی حق است یا باطل؟ آیا مثله کردن اجساد مسلمین حق است یا باطل؟ آیا قتل کودکان و زنان مسلمین حق است یا باطل؟ آیا سر بریدن یک مسلمان حق است یا باطل؟ قطعاً جواب شما عالم بزرگوار این است که هیچ یکی از آن کار های وحشیانه حق نیست وهمه اش باطل است.حال سئوال این است که بر اساس همان قاعده اول که در روش افتا بیان داشتید مسببین این همه جنایت ها که گروه النصر و دیگر گروه های تروریستی می باشند اهل با طل می باشند. سئوالی دیگر از شما می شود این است چگونه در فتوا ی داده اید که همگان را بر حمایت از این گروه تروریستی و هتاک که به مقدسات اسلامی فراخوانده اید؟!!

 

ثالثاً در آن سخنرانی خود از آمریکا خواستید که به خاطر رضای خدا از جبهه النصر حمایت کند. حال پرسش من از شما عالم اسلامی که ده ها کتاب تألیف و صدها مقاله و عمری را در کار های پژوهشی سپری نموده اید این است که کدام کاری آمریکای ها و رژیم غاصب صهیونیستی خدای بوده است که این کار ش خدای باشد؟!! ایا شما براستی نمی دانید که کشور های غربی وآمریکا به جز از منافع خود وحفظ موجودیت رژیم پوشالی و غاصب صهیونیستی به دیگر چیزی نمی اندیشند؟!! شما که در گذشته مدافع گروههای جهادی بودید حال به کدامین منطق و دلایل در یک چرخش 180 درجه ی مصونیت  این رژیم غاصب را در برابر گروه النصر اعلان و امریکا را اطمینان می دهید که این گروه هیچگونه دشمنی به اسراییل ندارد؟!!

رابعاً آیا فتوای جهاد شما ناقض مفاد این آیه شریفه «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ » نیست؟!!. در شرایط که بسیاری از کشورهای اسلامی در دام  شیطنت های کشورهای غربی دچار هرج و مرج، جنگ های خانمانسوز داخلی گردیده و دریک وضعیت نابسامانی به سر می برند. انتظار از شما با توجه به جایگاه و نقش که در جهان اسلام دارید این است که همگان را به سمت وحدت و یکپارچگی دعوت نموده و موضع خود را از گروه های افراطی که با حملات انتحاری هر روز جان صدها کودک، زن و بچه رامی گیرد جدا و گرو های در گیر و متخاصم را از جنگ های ویرانگر که جز ضعف مسلمین چیزی دیگری را بدنبال ندارد بر حذر بدارید.

خامساً حفظ حرمت خون یک مسلمان برهمگان لازم و ضروری است ؛خدواند متعال در قرآن کریم می فرماید:.« ... مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِيعًا وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا ...» مائده/32

از این آیه شریفه اسفاده می شود که قتل يك نفر، كيفرى همچون قتل همه مردم را دارد. همسنگی کشتن یک انسان با کشتن تمامی مردم، کنایه از شدت مجازات می باشد.حال پرسش از شما این است در اثر فتوای شما بدون شک خون هزاران اطفال، زن و بچه بی گناه ریخته می شود شما بر حکم آیه شریفه مذکور چگونه خون هزاران انسان بی گناه در سوریه را توجیح می کنید.بر فرض که ما بپذیریم دولت سوریه مقصر است. اما سوال بازهم باقی است که تقصیر اطفال ،زن و بچه ها و انسان های کهنسال و زمین گیر چیست ؟!!

بر بنیان آنچه که گذشت می توان گفت که صدور چنین فتوا های نه تنها بر بنیاد و اصولی محکمی استوار نیست بلکه داری عواقب نا گواری است که ما امروزه آثار آن را به خوبی در سوریه و سایر کشورهای اسلامی مشاهده می کنیم.


 

 

 

 

 

 

 

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی