close
تبلیغات در اینترنت
مسلمانان دومین گروه مذهبی متنوع به لحاظ نژادی در آمریکا
آخرین مطالب

تماس با ما

تماس با ما

مسلمانان دومین گروه مذهبی متنوع به لحاظ نژادی در آمریکا

مسلمانان دومین گروه مذهبی متنوع به لحاظ نژادی در آمریکا

 

گزارش پیو از تنوع نژادی گروه های مذهبی

 

جمعیت کشور آمریکا به لحاظ تنوع نژادی و قومی در حال رشد بیشتری است – و بنابراین این واقعیت در مورد بسیاری از گروه های مذهبی نیز صدق می کند. اما تجزیه و تحلیل جدید داده ها از سال 2014 در قالب مطالعه چشم انداز مذهبی نشان می دهد که این سطوح تنوع به طور گسترده ای در داخل گروه های مذهبی آمریکا متغیر است.


به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، بر اساس روش پژوهش بکار رفته در گزارش مرکز تحقیقات پیو در مورد تنوع مذهبی جهانی در سال 2014 ، 30 گروه از جمله فرقه های پروتستان ، گروه های مذهبی دیگر و سه زیر مجموعه از افرادی که پیرو هیچ مذهبی نیستند، مورد بررسی قرار گرفتند. این تجزیه و تحلیل همچنین شامل پنج گروه نژادی و قومی است : اسپانیولی زبان ها ، همچنین سفید پوستان غیر اسپانیولی زبان ، سیاه پوستان ، آسیایی ها و گروهی از نژادهای دیگر و نژادهای مختلط آمریکایی.

 

اگر یک گروه مذهبی دقیقا سهمی برابر هر پنج گروه نژادی و قومی ( 20 درصد از هر یک ) داشته باشد ، در این شاخص عدد 10 را دریافت می کند و یک گروه مذهبی که کلا از یک گروه نژادی تشکیل شده باشد عدد صفر را به خود اختصاص می دهد. در مقایسه ، بزرگسالان آمریکا روی هم رفته نرخ 6.6 را در این مقیاس به خود اختصاص می دهند. در واقع ، هدف از این مقیاس برای مقایسه گروه ها با یکدیگر است ، و نه برای اشاره به هر استاندارد ایده آلی از تنوع.

مسیحیان روز هفتم ( فرقه ای که معتقد است ظهور مجدد حضرت مسیح و روز قیامت نزدیک است ) در صدر فهرست با نمره 9.1 قرار می گیرند : 37 درصد افراد بزرگسال که به عنوان مسیحیان روز هفتم شناخته می شوند ، سفید پوست هستند ، در حالی که 32 درصد سیاه پوست هستند ، 15 درصد اسپانیولی ، 8 درصد آسیایی و 8 درصد مابقی نژادهای دیگر یا نژادهای مختلط هستند.

 

مسلمان ها ( 8.7 ) و شاهدان یهوه ( 8.6 ) – یک فرقه ی مسیحی که امور بشارتی را تایید می کنند – از نظر تنوع نزدیک به هم هستند ، به طوریکه هیچ گروه نژادی یا قومی بیشتر از 40 درصد از هر گروه را تشکیل نمی دهد. سیاه پوستان (28 درصد)، سفید پوستان -از جمله بعضی مردم در شمال آفریقا یا تباری از مردم خاورمیانه- (38 درصد) و آسیایی ها (28 درصد) هر کدام یک چهارم یا بیشتر مسلمانان آمریکا را تشکیل می دهند. در حالی که سیاه پوستان ، سفید پوستان و اهالی آمریکای لاتین هر کدام یک چهارم یا بیشتر شاهدان یهوه را تشکیل می دهند.

همچنین بودایی ها رتبه بالایی ( 8.4 ) را در این سنجش از لحاظ تنوع نژادی و قومی بر اساس مطالعه چشم انداز مذهبی در سال 2014 ، به خود اختصاص دادند. البته این گروه ممکن است تنوع کمتری داشته باشد به این دلیل که بودایی های آسیایی – آمریکایی درصد کمتری نماینده به زبان انگلیسی و اسپانیایی داشتند ( چون این بررسی به زبان انگلیسی و اسپانیایی و نه به زبان های آسیایی انجام شد ).

رتبه کاتولیک ها و نیز اعضای فرقه پنکاستل (وابسته به هریک از فرقه های اصول گرای مسیحی که الهام روح القدس را مورد تاکید قرار می دهند ) در این مقیاس بین 6 تا 7 است، و دلیل آن عمدتا بزرگ بودن اقلیت های اسپانیولی زبان می باشد. تقریبا شش نفر از هر ده نفر کاتولیک آمریکایی ( 59 درصد ) سفید پوست است ، در حالی که 34 درصد اسپانیولی زبان هستند. یک چهارم گروه های پنکاستل نیز اسپانیولی زبان هستند.

 

در میان افراد بدون هیچ گونه وابستگی مذهبی ، کسانی که مذهب برایشان « هیچ چیز خاصی » نیست ( نمره 6.9 را در این شاخص دریافت می کنند ) تنوع بیشتری نسبت به منکران خدا ( 4.7 ) و تجاهل گرایان – کسانی که معتقد هستند فکر انسانی قادر نیست به طور مسلم بداند که خدا هست و آیا اصلا ماورای پدیده های مادی چیزدیگری وجود دارد یا نه – ( 4.5 ) دارند. اکثر کسانی که می گویند مذهبشان « هیچ چیز خاصی » نیست ، سفید پوست هستند ( 64 درصد ) ، 15 درصد اهالی آمریکای لاتین هستند ، 12 درصد سیاه پوستان ، 5 درصد آسیایی ها و 5 درصد نژادهای دیگر یا نژادهای مختلط هستند. در مقابل ، تقریبا هشت نفر از هر ده نفر منکران خدا ( 78 درصد ) و تجاهل گرایان ( 79 درصد ) سفید پوست هستند.

هر چند یهودیان آمریکا ( 90 درصد سفید پوست ) و هندوها ( 91 درصد آسیایی ) به لحاظ نژادی ، به خصوص در مقایسه با کل آمریکایی ها خیلی متنوع نیستند ، پنج گروهی که کمترین تنوع را در این شاخص دارند، همگی فرقه های پروتستان می باشند.

بیش از 90 درصد کل اعضای کلیسای لوترن در آمریکا ( یک فرقه اصلی ) ، شورای کلیسای میسوری لوترن ( یک فرقه پروتستانی ) و کلیسای متحد فرقه متودیست ( بزرگ ترین کلیسای اصلی ) را سفید پوستان تشکیل می دهند. در عین حال از لحاظ تاریخی دو گروه از بزرگ ترین فرقه های پروتستان یعنی فرقه میثاق تعمید ملی و کلیسای اسقفی متودیست آفریقایی سیاه پوست هستند که به طور تقریبی و منحصرا اعضای آنها را سیاه پوستان تشکیل می دهند.

 

منبع: پیو

ترجمه: شفقنا نظرسنجی

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی